Sukcesy kolarskie

Jakub Rusinek

- VI miejsce 80 Przełajowe Mistrzostwa Polski

- V miejsce Puchar Polski - Katowice

Cała piątka przynależy do Kadry Województwa lubelskiego w kolarstwie. Uczniowie podczas ferii byli na obozie sportowym kadry wojewódzkiej w Krasnobrodzie wraz z trenerem Mateuszem Wręgą , był on etapem przygotowawczym do rozpoczynającego się z początkiem kwietnia sezonu szosowego 2017.

KOLARSKIE SUKCESY GIMNAZJALISTÓW

Minione wakacje dla grupy chłopców z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie, dla których kolarstwo jest pasją i sposobem spędzanie wolnego czasu, były pracowite, ale również bardzo owocne.

Filip Maciejuk swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął dwa lata temu. W jego ślady poszli: Dominik Wójtowicz, Patryk Pawełczak, Patryk Kobus, Damian Boreczek i Grzegorz Cwajda.

Filip Maciejuk

filip.jpg [450x600]

W XXXVII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim po Ziemi Lubartowskiej o Puchar Starosty Lubartowskiego (w 5 etapach) zajął I miejsce. Wygrał również wyścig Mini Tour de Pologne etap w Rzeszowie, zdobywając żółtą koszulkę lidera i wyścig Nadziei Olimpijskich, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Zamościu oraz w Białymstoku wyścig australijski i punktowy. Poza tym w XXIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Krajowego Zrzeszenia LZS w klasyfikacji generalnej zajął II miejsce, IV miejsce na II etapie i I miejsce na etapie III. Wyścig ten odbył się w Gałązkach Wielkich koło Kalisza. Startowało w nim ok. 120 zawodników.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zamościu – jazda dwójkami na czas, wraz z Patrykiem Kobusem, zajął III miejsce.

Dominik Wójtowicz

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zamościu – jazda dwójkami na czas, wraz z Patrykiem Pawełczakiem, zajął I miejsce, w starcie wspólnym II miejsce, a w jeździe indywidualnej na czas – III miejsce. Natomiast w Białymstoku zarówno w wyścigu na dochodzenie 2000m, jak i 500m zajął III miejsce.

Patryk Pawełczak

Patryk zajął I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe dwójkami na czas (z Dominikiem Wójtowiczem) oraz IV miejsce w starcie wspólnym i V miejsce w jeździe indywidualnej na czas.

Patryk Kobus

Patryk zajął II miejsce w Grand Prix MTB Puławy oraz III miejsce w w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe dwójkami na czas (z Filipem Maciejukiem).

Grzegorz Cwajda

W Grand Prix MTB Puławy zajął I i III miejsce

Podczas trwania Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zawodnicy gimnazjum zdobyli I miejsce w klasyfikacji klubowej.

Filip Maciejuk, Dominik Wójtowicz, Patryk Kobus oraz Patryk Pawełczak należą do Kadry Województwa Lubelskiego. Filip i Dominik są zawodnikami mocno liczącymi się w rywalizacji na szczeblu międzywojewódzkim, co potwierdzają liczne ich zwycięstwa. Filip w tym roku wygrał ok. 25 wyścigów.

Zawodnicy ćwiczą pod czujnym okiem instruktora – P. Mateusza Wręgi, który od roku 1999 związany jest z tą dyscypliną.

Pan Mateusz prowadzi nabór do sekcji kolarskiej przy Gimnazjum w Abramowie.

tekst:M.Kowalczyk, A,Lisiecka