" Wy jesteście moją nadzieją.."-Jan Paweł II

Sukcesy naukowe


Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2017/2018

 Uczniowie z najwyższą średnią:

  1. Łucja Komsta 5,50
  2. Julia Wójtowicz 5,38
  3. Gabriela Kozak 5,29
  4. Olga Siudaj 5,21
  5. Bartłomiej Kobus 5,13
  6. Izabela Bogusz 4,94
  7. Bartosz Krawczyk 4,94

Średnie ocen klasy:

II a 3,43

II b 3,45

IIIa 3,79

III b 3,61

Średnia ocen szkoły 3,75

Stypendia dla uczniów naszego Gimnazjum

              Uroczyste wręczenie stypendiów dla uczniów uzdolnionych odbyło się 11 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018” z naszego Gimnazjum zostały wyróżnione cztery uczennice:  Izabela Bogusz, Łucja Komsta, Gabriela Kozak i Olga Siudaj.

 

 

Wyniki konkursów przedmiotowych - drugi etap

w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie w roku szkolny 2017/2018

( maksymalnie 40 pkt.) 

Konkurs kuratoryjny ortograficzny 

1. Wójtowicz Julia 27 pkt.

2. Kobus Bartłomiej 11 pkt.

3. Krawczyk Bartosz 17 pkt.

4. Szczepaniak Jakub 11 pkt.

- nauczyciel P. Agnieszka Lisiecka

 

 

Konkurs kuratoryjny z j. angielskiego

1.Kozak Gabrysia 20 pkt.

2 Kobus Bartłomiej 19 pkt.

3 Krawczyk Bartosz 15 pkt.

4 Wójtowicz Julia 14 pkt.

5 Chomiuk Grzegorz 21 pkt.

- nauczyciel P. Monika Kozak - Kołodziej

 

 

Konkurs kuratoryjny z historii

1. Łucja Komsta 34 pkt.

- nauczyciel P. Agnieszka Jakubowska

- nauczyciel P. Monika Kozak - Kołodziej

 

 

Konkurs kuratoryjny z geografii 

1. Wójtowicz Julia 37 pkt.

2. Olga Siudaj 30 pkt.

3 Łucja Komsta 30 pkt.

4. Aneta Barszcz 27 pkt.

5. Kozak Gabriela 22 pkt.

6. Bogusz Izabela 21 pkt.

7. Sylwia Winiarczyk 20 pkt.

- nauczyciel P. Ewa Guz

 

Konkurs kuratoryjny z biologii  I etap

1. Bogusz Izabela

2. Natalia Sumorek

- nauczyciel P. Ewa Guz

 

Konkurs kuratoryjny z  matematyki - I etap

Bartłomiej Kobus   23 pkt /30

Julia Wójtowicz 22 pkt/30

Izabela Bogusz  21/30

Przemysł Stępniak

Jakub Szczepaniak

Bartosz Krawczyk;

- nauczyciel matematyki P. Jadwiga Jankowska

- nauczyciel matematyki P.Halina Grygiel

 

14 listopada uczniowie z  klas gimnazjalnych brali udział w konkursie – Bóbr Junior.

Bóbr to konkurs  z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

 W konkursie uczestniczyli:

  1. Bartosz Kobus  -  kl. IIIa
  2. Jakub Szczepaniak -  kl. IIIa
  3. Krzysztof Chomiuk -  kl. IIIb
  4. Grzegorz Chomiuk -  kl. IIIb
  5. Bartosz Wałach -  kl. IIIb
  6. Wojciech Stępniak -  kl. IIb
  7. Dawid Bogusz -  kl. IIb
  8. Kacper Nalewajek-  kl. IIb
  9. Krystian Wójtowicz -  kl. IIb

 

- nauczyciel P. Aneta Janek

 

 

Udział w 8. Ogólnopolskim Pijarskim Konkurskie Gramatycznym:

 

kl. IIIa:

Wójtowicz Julia (zabrakło 9 punktów, by przejść do II etapu - 60 pkt/69 do II etapu),

Kobus Bartłomiej,

Krawczyk Bartosz,

Szczepaniak Jakub,

Stachyra Julia

- nauczyciel P. Agnieszka Lisiecka

 

 

Wojewódzki  Konkurs  Pięknego  Czytania Organizatorem  konkursu  jest  XXIX  Liceum  Ogólnokształcące  w  Lublinie  i  Miejska  Biblioteka  Publiczna  w  Lublinie.

 

Do  etapu  szkolnego przystąpiło 7 uczniów  do etapu wojewódzkiego przeszły  

Paulina  Kołodziej  z  klasy  II b  

Izabela  Bogusz  z  klasy  III b.

 

- P. Elżbieta Kozdruń - dyrektor GBP

- P. Maria Kowalczyk - nauczyciel bibliotekarz

- P. Agnieszka Lisiecka - nauczyciel j. polskiego

- P. Helena Sumorek - nauczyciel j. polskiego

 

 

 

 

 


Podumowanie I półrocza roku szkolnego 2016/17

W październiku, już po raz kolejny, uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do kolejnej edycji konkursów przedmiotowych organizowanych przez lubelskiego kuratora oświaty. w tym roku szkolnym do pierwszego etapu szkolnego przystąpiło 39 uczniów z 6 przedmiotów:

geografia 4 uczniów:

Julia Wójtowicz IIa, Aneta Barszcz IIb, Izabela Bogusz iib. Sylwia Winiarczyk IIa

biologia 6 uczniów:

Natalia Sumorek, Izabela Bogusz, Grzegorz Chomiuk, Weronika Zaworska, Jakub Szczepaniak, Bartosz Krawczyk

matematyka 4 uczniów:

Natalia Bednarczyk, Krzysztof Białek, Piotr Chomiuk, Karolina Zdunek

historia 4 uczniów:

Krzysztof Chomiuk, Łucja Komsta, Bartosz Krawczyk, Bartłomiej Kobus

ortograficzny 14 uczniów:

klasa IIIa: Martyna Gwizdek, Magdalena Kołodziej, Julia Kruk, Natalia Bednarczyk, Patrycja Słowik

klasa II a: Bartosz Krawczyk, Julia Stachyra, Sylwia Winiarczyk, Julia Wójtowicz

klasa IIb : Izabela Bogusz, Grzegorz Chomiuk, Irmina Grzesiak, Karolina Kozak, Natalia Sumorek

 

 

język angielski 7 uczniów.

Grzegorz Chomiuk, Krzysztof Chomiuk, Piotr Chomiuk, Karolina Zdunek, Bartłomiej Kobus, Jakub Szczepaniak, Magdalena Kołodziej

Do drugiego etapu - okręgowego zakwalifikowało się 6 uczniów z dwóch przedmiotów:

geografia 3 uczniów:

- Julia Wójtowicz klasa II a uzyskała 25 pkt

- Aneta Barszcz II b uzyskała 23 pkt

- Izabela Bogusz II b uzyskała 18 pkt

język angielski 3 uczniów

- Magdalena Kołodziej II a - 15 pkt

- Bartłomiej Kobus II a

- Jakub Szczepaniak II a - 25 pkt

Czytelniczy Konkurs Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu "kończ Waść wstydu oszczędź"

organizowany przez Bibliotekę im. H. Łopacińskiego w Lublinie

laureaci:

Izabela Bogusz II b

Klaudia Flisiak  IIIb

Szkolny Konkurs biologiczny  "Tajemnice ludzkiego ciała" do którego przystąpiło 9 uczniów

- Weronika Zaworska 43 pkt

- Julia Wójtowicz 40 pkt

- Izabela Bogusz 38 pkt

- Marcin Wiak 34 pkt

- Weronika Skorupska 32 pkt

- Przemysław Stępniak 30 pkt

- Grzegorz Chomiuk 30 pkt

- Natalia Sumorek 30 pkt

- Natalia Bednarczyk 28 pkt.

Konkurs VII Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. ks. Onufrego Kopczyńskiego dla gimnazjum

Julia Kruk III a

Magdalena  Kołodziej III a

Patrycja Słowik III a



Rok  szkolny  2010 / 11


jakub_020.jpg [450x600]

          Jakub  Lisiecki

              Finalista  olimpiady  przedmiotowej  z  biologii, geografii.

           Laureat  konkursów  przedmiotowych  na  etapie  wojewódzkim

                                             z  biologii  i  chemii

 

                                       

 

 

  Rok  szkolny  2012 / 13

laureat_olimpiady__pawel_flisiak_004.jpg [400x300]

 

                                         Paweł  Flisiak

                   Finalista  olimpiady  przedmiotowej  z  biologii  i  geografii.

        Laureat  konkursu  przedmiotowego  na  etapie  wojewódzkim  z  geografii.

 

                                                     

 

 

   

Rok  szkolny  2012 / 13 


ania_prochniak_laureatka_konkursu_wojewodziego_001.jpg [450x600]

                 Anna  Próchniak

   Laureatka  wojewódzkiego  konkursu  z  geografii

                „Wędrujemy  po  mapie  świata”.

 

                         

 Rok szkolny 2013/14




Rok szkolny 2015-16