" Wy jesteście moją nadzieją.."-Jan Paweł II

Sukcesy sportowe


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW GIMNAZJUM

W  I PÓŁROCZU  ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

Nauczyciel wychowania fizycznego - P. Mateusz Wręga

 

         W „I” semestrze roku szkolnego uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie osiągali wiele znaczących powiatowych jak i ogólnopolskich sukcesów.

Osiągnięcia można podzielić na grupy. Pierwsza grupa są to zawody z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego, natomiast druga grupa to sport uprawiany przez naszych uczniów w klubach.

 

Grupa I

 

Jednymi z pierwszych zawodów jakie odbyły się z udziałem naszych uczniów były to Gminne Zawody w piłce nożnej dziewcząt chłopców oraz biegi przełajowe. Nasi uczniowie nie dali większych szans uczniom ze Szkół Podstawowych z Wielkiego, Wielkolasu i Abramowa. Zarówno chłopcy i dziewczyny wygrały zmagania w piłce nożnej. Po południu zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy w indywidualnych biegach przełajowych. Tu również brylowali uczniowie Gimnazjum. Wśród dziewcząt wygrała Karolina Stachyra, II m. Karolina Komsta, III m. Zuzanna Wronowska. Wśród chłopców Im. Kacper Maciejuk, IIIm Karol Rodak.

 

Z początkiem października zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej. Dziewczęta po zaciętym boju zajmują ostatecznie 5 miejsce w zawodach rozgrywanych w Niedźwiadzie, natomiast chłopcy nie awansowali do zawodów finałowych, zajmując 2 miejsce w zawodach Półfinałowych, które odbyły się w Rudnie.

 

Kolejnymi zawodami w jakich braliśmy udział to Mistrzostwa Gminy w piłce halowej. Tu również zarówno chłopcy i dziewczęta wygrali wszystkie mecze i pewnie awansowali na zawody Półfinałowe, na których zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli awans na zawody finałowe zajmując odpowiedni miejsca I i II.  Dziewczęta broniły tytułu wywalczonego przed rokiem, ostatecznie zajmując II miejsce na Mistrzostwach Powiatu, ustępując jedynie Gimnazjum Sportowemu z Lubartowa. Podium uzupełniły dziewczęta z Firleja. Chłopcy natomiast ostatecznie kończą zmagania na 5 miejscu.

 

Z początkiem nowego roku uczennice Naszego Gimnazjum brały udział w zawodach towarzyskich rozgrywanych w Kurowie. Były to zawody przygotowujące i sprawdzające przed zbliżającymi się zawodami gminnymi. W zawodach brało udział 4 szkoły. A były to Szkoła Podstawowa z Żyrzyna, Kurowa, Klementowic oraz Gimnazjum z Abramowa. Nasze uczennice zajęły II miejsce przegrywając w finale z SP z Kurowa, III miejsce SP Żyrzyn, IV miejsce SP Klementowice.

 

23 stycznia zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach brały udział Szkoły Podstawowe z Wielkolasu i Abramowa oraz Gimnazjum. Dziewczęta pewnie pokonały obydwie „podstawówki” i wygrały zawody. Panowie musieli troszkę więcej się napracować lecz również wygrali zawody i wywalczyli awans na kolejny turniej, który w dniach 28-29 stycznia odbędzie się w Naszym Gimnazjum.

 

 

 

 

 

 

 

Grupa II

 

Do naszej szkoły uczęszczają uczniowie, którzy swój wolny czas wykorzystują na uprawianie sportu. Mamy 3 uczniów, którzy trenują kolarstwo i jednego ucznia, który gra w piłkę nożną.

 

Piłkę nożną trenuje Karol Rodak, uczeń klasy III B, który trenuje w Lewarcie Lubartów w grupie juniorów młodszych w rozgrywkach wojewódzkich.

 

Kolarstwo trenuje Amelia Rusinek, Karolina Stachyra – Mayday Team oraz Kacper Maciejuk – K.S. „Pogoń” Puławy.  Dziewczyny trenujące pod okiem p. Mateusza Wręgi zaliczane są do ścisłej krajowej czołówki. Amelia Rusinek i Karolina Stachyra to brązowe medalistki  Torowych Mistrzostw Polski w jeździe drużynowej na dochodzenie, które były rozgrywane na przełomie lipca i sierpnia w Pruszkowie, Amelia to także srebrna medalistka z Mistrzostw Polski w jeździe parami na czas – ( wspólnie z Wioletą Furtak), a także Mistrzyni Polski w jeździe drużynowej na czas- zawody rozgrywane w dniach 5-7 października w Golczewie. Karolina Stachyra w połowie stycznia została Wice Mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym, a po drodze wygrywała zawody ogólnopolskie, a także odniosła zwycięstwo w Pucharze Polski.

 

Kacper Maciejuk jeden z bardziej utalentowanych zawodników w swojej kategorii wiekowej. W Mistrzostwach Polski w jeździe parami na czas wspólnie z klubowym kolegą zajął 7 miejsce. W okresie jesienno – zimowym podobnie jak Karolina startował w wyścigach przełajowych odnosząc zwycięstwo w ogólnopolskim wyścigu w Lesznie, a także wygrana w Pucharze Polski i Mistrzostwo Województwa Lubelskiego.


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW GIMNAZJUM

W  I PÓŁROCZU  ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

I miejsce - Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej halowej dziewcząt:

-      Wioleta Furtak

-      Karolina Stachyra

-      Amelia Rusinek

-      Adrianna Sztorc

-      Weronika Skorupska

-      Julia Stachyra

-      Wiktoria Czarnecka

-      Kinga Pecio

-      Julia Wójtowicz

-      Roksana Zdunek

IV miejsce - Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym - dziewcząt

-      Kinga Pecio

-      Amelia Rusinek

 

V miejsce - Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej halowej chłopców:

-      Karol Rodak

-      Konrad Struski

-      Wojciech Stępniak

-      Jakub Żak

-      Jakub Tatarczak

-      Emil Wawer

-      Bartosz Wałach

-      Mateusz Drozd

-      Krystian Wójtowicz

-      Krystian Szczepaniak

VI miejsce - Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym - chłopców

-      Bartosz Wałach

-      Bartłomiej Kobus

 

VII miejsce - Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt:

 

-      Kinga Pecio

-      Amelia Rusinek

-      Adrianna Sztorc

-      Wioleta Furtak

-      Karolina Stachyra

-      Julia Stachyra

-      Weronika Skorupska

-      Wiktoria Czarnecka

-      Roksana Zdunek

-      Zuzanna Wronowska

-      Sylwia Winiarczyk

-      Martyna Pawełczak

 

 

SPORT w "I" PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2016/2017


            Z początkiem października półfinałowymi zawodami o mistrzostwo powiatu lubartowskiego w piłce nożnej chłopców, uczniowie naszego Gimnazjum rozpoczęli rywalizacje międzyszkolną w roku szkolnym 2016/2017.

            Zawody odbyły się w Rudnie. Do rozgrywek przystąpiło 4 drużyny. Gimnazja z Abramowa, Michowa, Kamionki i jako gospodarz Rudno. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Całe zawody wygrali uczniowie z Gimnazjum w Michowie, przed Kamionką. Trzecie miejsce zajęli nasi uczniowie wysoko pokonując gospodarzy zawodów Rudno. Chłopcy nieznacznie ulegli faworyzowanym zespołem z Michowa i Kamionki pomimo, iż w obecnym składzie grali po raz pierwszy.

 

            Kolejne zwody rozegrane były na początku grudnia. Półfinał powiatowych zawodów w piłce halowej chłopców, który rozegrany został w Michowie. W zawodach udział wzięły te same drużyny co w zawodach październikowych, tak więc był okazją do rewanżu. Pierwszy mecz to spotkanie z Kamionką, które minimalnie przegraliśmy. Mecz z gospodarzem to dużo nerwów, gdyż miejscowi sędziowie przychylniej sędziowali "swoim". Turniej podobnie jak na piłce nożnej taki i tu zakończyliśmy wysoką wygraną nad zespołem z Rudna kończąc rywalizację na 3 miejscu.

 

            Tydzień później w finale mistrzostw powiatu w piłce halowej swój udział zaliczyły dziewczęta. Podobnie jak i u chłopaków dla większości dziewczyn były to pierwsze zawody nie tylko w roku szkolnym ale i od początku nauki w Gimnazjum. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn. Uczennice naszego Gimnazjum zajęły VIII miejsce przegrywając dwa spotkania pierwsze 1-0, drugie również 1-0. Mimo dwóch nieznacznych porażek, dziewczyny były zadowolone z udziału w turnieju, wywożąc bardzo cenne doświadczenie.

 

            W grudniu zostały również rozegrane dwa międzyklasowe turnieje towarzyskie o "I" Puchar Dyrektora Gimnazjum w Abramowie. I tak dziewczęta rywalizowały w piłce siatkowej, a chłopcy w piłce nożnej halowej. Drużyny składały się z uczniów jednej klasy. Jako pierwsi swój turniej rozgrywali chłopcy. Po emocjonujących rozgrywkach grupowych zwycięzcy grup grali o I miejsce w turnieju. Drużyny z drugich miejsc o III miejsce w turnieju, natomiast drużyny z trzecich miejsc walczyli o honor w meczu o 5 miejsce. W finale spotkali się uczniowie klas 3. Wygrała klasa III B. 2 miejsce - III A, 3 miejsce II A, 4 miejsce I B, 5 miejsce II B, 6 miejsce I A.

            W rywalizacji dziewcząt podobnie jak u chłopców startowało 6 zespołów. Turniej dziewcząt rozegrany został tym samym systemem co u chłopców. U dziewcząt faworytkami do wygrania były dziewczyny klas 2. Lecz dziewczęta z klas pierwszych chciały sprawili niespodziankę.

Do finału awansowały klasy II A i I A. Wygrały bardziej doświadczone dziewczyny z klasy II A. 2 miejsce w całym turnieju wywalczyły uczennice klasy I A, 3 miejsce II B, 4 miejsce I B, 5 miejsce III B, 6 miejsce III A.

            Dla drużyn z miejsc I-III przygotowane zostały pamiątkowe puchary, za miejsca I-VI dyplom, a dla wszystkich startujących słodka niespodzianka.