Sukcesy sportowe

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW GIMNAZJUM

W  I PÓŁROCZU  ROKU SZKOLNYM 2017/2018

I miejsce - Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej halowej dziewcząt:

-      Wioleta Furtak

-      Karolina Stachyra

-      Adrianna Sztorc

-      Weronika Skorupska

-      Julia Stachyra

-      Wiktoria Czarnecka

-      Julia Wójtowicz

-      Roksana Zdunek

IV miejsce - Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym - dziewcząt

-      Amelia Rusinek

V miejsce - Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej halowej chłopców:

-      Karol Rodak

-      Konrad Struski

-      Wojciech Stępniak

-      Jakub Żak

-      Jakub Tatarczak

-      Emil Wawer

-      Bartosz Wałach

-      Mateusz Drozd

-      Krystian Wójtowicz

-      Krystian Szczepaniak

VI miejsce - Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym - chłopców

-      Bartosz Wałach

-      Bartłomiej Kobus

VII miejsce - Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt:

-      Adrianna Sztorc

-      Wioleta Furtak

-      Karolina Stachyra

-      Julia Stachyra

-      Weronika Skorupska

-      Wiktoria Czarnecka

-      Roksana Zdunek

-      Zuzanna Wronowska

-      Sylwia Winiarczyk

-      Martyna Pawełczak

SPORT w "I" PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Z początkiem października półfinałowymi zawodami o mistrzostwo powiatu lubartowskiego w piłce nożnej chłopców, uczniowie naszego Gimnazjum rozpoczęli rywalizacje międzyszkolną w roku szkolnym 2016/2017.

Zawody odbyły się w Rudnie. Do rozgrywek przystąpiło 4 drużyny. Gimnazja z Abramowa, Michowa, Kamionki i jako gospodarz Rudno. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym. Całe zawody wygrali uczniowie z Gimnazjum w Michowie, przed Kamionką. Trzecie miejsce zajęli nasi uczniowie wysoko pokonując gospodarzy zawodów Rudno. Chłopcy nieznacznie ulegli faworyzowanym zespołem z Michowa i Kamionki pomimo, iż w obecnym składzie grali po raz pierwszy.

Kolejne zwody rozegrane były na początku grudnia. Półfinał powiatowych zawodów w piłce halowej chłopców, który rozegrany został w Michowie. W zawodach udział wzięły te same drużyny co w zawodach październikowych, tak więc był okazją do rewanżu. Pierwszy mecz to spotkanie z Kamionką, które minimalnie przegraliśmy. Mecz z gospodarzem to dużo nerwów, gdyż miejscowi sędziowie przychylniej sędziowali "swoim". Turniej podobnie jak na piłce nożnej taki i tu zakończyliśmy wysoką wygraną nad zespołem z Rudna kończąc rywalizację na 3 miejscu.

Tydzień później w finale mistrzostw powiatu w piłce halowej swój udział zaliczyły dziewczęta. Podobnie jak i u chłopaków dla większości dziewczyn były to pierwsze zawody nie tylko w roku szkolnym ale i od początku nauki w Gimnazjum. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn. Uczennice naszego Gimnazjum zajęły VIII miejsce przegrywając dwa spotkania pierwsze 1-0, drugie również 1-0. Mimo dwóch nieznacznych porażek, dziewczyny były zadowolone z udziału w turnieju, wywożąc bardzo cenne doświadczenie.

W grudniu zostały również rozegrane dwa międzyklasowe turnieje towarzyskie o "I" Puchar Dyrektora Gimnazjum w Abramowie. I tak dziewczęta rywalizowały w piłce siatkowej, a chłopcy w piłce nożnej halowej. Drużyny składały się z uczniów jednej klasy. Jako pierwsi swój turniej rozgrywali chłopcy. Po emocjonujących rozgrywkach grupowych zwycięzcy grup grali o I miejsce w turnieju. Drużyny z drugich miejsc o III miejsce w turnieju, natomiast drużyny z trzecich miejsc walczyli o honor w meczu o 5 miejsce. W finale spotkali się uczniowie klas 3. Wygrała klasa III B. 2 miejsce - III A, 3 miejsce II A, 4 miejsce I B, 5 miejsce II B, 6 miejsce I A.

W rywalizacji dziewcząt podobnie jak u chłopców startowało 6 zespołów. Turniej dziewcząt rozegrany został tym samym systemem co u chłopców. U dziewcząt faworytkami do wygrania były dziewczyny klas 2. Lecz dziewczęta z klas pierwszych chciały sprawili niespodziankę.

Do finału awansowały klasy II A i I A. Wygrały bardziej doświadczone dziewczyny z klasy II A. 2 miejsce w całym turnieju wywalczyły uczennice klasy I A, 3 miejsce II B, 4 miejsce I B, 5 miejsce III B, 6 miejsce III A.

Dla drużyn z miejsc I-III przygotowane zostały pamiątkowe puchary, za miejsca I-VI dyplom, a dla wszystkich startujących słodka niespodzianka.