16 grudnia 2016 18:51 | Aktualności

Jak zmienia się biblioteka szkolna?

* Remont  biblioteki

Biblioteka  szkolna  przeszła  metamorfozę – remont: wymieniono  podłogę, odmalowano  ściany  i  wymieniono ( częściowo ) regały. Wykonane  prace  remontowe  podniosły  estetykę  i  funkcjonalność  biblioteki, która  stała  się  miejscem  jasnym i przestronnym. Taka  zmiana  szczególnie  cieszy  uczniów, którzy  chętniej  korzystają z  pachnącej  nowością  biblioteki.

*  Nowe  książki

Jednak  nie  tylko  pomieszczenie  biblioteki  zmieniło  swój  wygląd, ale i  księgozbiór  stał  się  aktualny  i  bardziej  atrakcyjny. We  wrześniu  przeprowadziliśmy  skontrum  zbiorów  bibliotecznych. Wycofaliśmy  książki  nieaktualne  i  zniszczone. W  miejsce  wycofanych  książek  zakupiliśmy  nowe – 59  tytułów  na  kwotę  ponad  1500  zł. Cieszymy  się  bardzo, gdy  słyszymy  uczniowskie  okrzyki „Dotarły  nasze  książki  marzeń!”. Zakupu  dokonaliśmy  na  podstawie  szkolnych  wyborów  książek, które  przeprowadziliśmy  wśród  uczniów  w  ubiegłym  roku  szkolnym. W  ramach  promocji  książki  i  czytelnictwa  wykonaliśmy  również  wystawkę  nowości  książkowych. Zapraszamy  wszystkich  uczniów  do  odwiedzenia  biblioteki  szkolnej. Każdy  młodszy i  starszy  czytelnik  znajdzie  coś  dla  siebie.

W  październiku  bieżącego  roku  szkolnego  złożyliśmy  wniosek  do  organu  prowadzącego  szkołę  o  udzielenie  wsparcia  finansowego  na  zakup  nowych  książek

w  ramach  wieloletniego  programu - „Narodowy  Program  Rozwoju  Czytelnictwa” - Priorytet  3.

*  Nowe  komputery

Metamorfozę  przeszło  nie  tylko  pomieszczenie  biblioteki  i  księgozbiór, ale  również  sprzęt  komputerowy. Od  12  grudnia  można  korzystać  z  nowych  stanowisk komputerowych. Zakupiliśmy  4  zestawy  komputerowe, z  czego  3  stanowiska udostępniliśmy  uczniom. Dwa  komputery  zakupiło  gimnazjum  i  dwa  szkoła podstawowa. Zapraszamy  uczniów  i  nauczycieli  do  korzystania  z  nowego  sprzętu  komputerowego.

Miło  nam  poinformować, że  w  ramach  prenumeraty  czasopisma „Biblioteka  w  Szkole”  i  współpracy  z  redakcją  tego  miesięcznika  otrzymaliśmy  certyfikat  „Szkoła  dbająca  o  czytelnictwo”.

tekst:p.M.Kowalczyk