11 stycznia 2017 13:21 | Aktualności

Turniej mikołajkowy chłopców

Dnia 14 grudnia 2016 roku w Naszym Gimnazjum odbył się „ I Międzyklasowy Mikołajkowy Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Piłce Halowej Chłopców.

W turnieju uczestniczyli uczniowie klas I, II oraz III. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Mecze grupowe rozgrywane były systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup rywalizowali między sobą w meczu o zwycięstwo w całym turnieju. Drużyny z 2 miejsc w grupie o miejsce 3, a drużyny bez zwycięstwa w fazie grupowej w meczu pocieszenia o miejsce 5 w całych rozgrywkach.

Mecz o miejsce 5 to rywalizacja między klasą I „A”, a II „B”. Mecz w pełni kontrolowany przez starszych kolegów zakończył się najwyższym wynikiem w całym turnieju – 1 : 11.

W spotkaniu o 3 miejsce naprzeciwko siebie stanęli uczniowie z klasy I „B” i II „A”. Mecz był pełen walki i zwrotów akcji. Pierwszoklasiści mieli ogromny apetyt na miejsce na podium, lecz drugoklasiści do końca się nie poddawali. Po regulaminowym czasie gry było 3 : 3.  O zwycięstwie w meczu zadecydować miały rzuty karne. Więcej zimnej krwi zachowali drugoklasiści i to Oni cieszyli się z miejsca na podium.

Finałowe starcie to spotkanie między najmocniejszymi drużynami w tym turnieju. Klasa III „A” i III „B” nie dając złudzeń w swoich grupach pewnie awansowali do finału. III „B” swój awans uzyskała z bilansem bramkowym 16 : 2, natomiast III „A” 11 : 5. Mecz finałowy był 4 spotkaniem dla każdej z drużyn w tym turnieju. Zmęczenie, doping kibiców, ogromna chęć zwycięstwa powodują, że jedni dostają skrzydeł, a inni zaczynają się gubić, popełniać proste błędy. Po zwycięstwo w meczu oraz całym turnieju sięgnęła klasa III „B”.

Wyniki turnieju:

I miejsce – III „B”

II miejsce – III „A”

III miejsce – II „A”

IV miejsce – I „B”

V miejsce – II „B”

VI miejsce – I „A”

Składy poszczególnych drużyn:

I „A” : Alikowski Kacper, Struski Konrad, Suchodół Damian, Maciejuk Kacper, Stasiak Mikołaj, Szczerba Bartłomiej, Janek Jakub, Korzeniowski Krystian

I „B” : Rodak Karol, Żak Jakub, Tatarczak Dawid, Nalewajek Kacper, Stępniak Wojciech, Syta Bartłomiej, Daniewski Bartłomiej, Skowronek Mateusz

II „A” : Furtak Jakub, Furtak Arkadiusz , Krawczyk Bartosz, Kobus Bartłomiej, Chruścicki Karol, Kowalski Mateusz, Kutnik Kacper

II „B” : Drozd Mateusz, Tatarczak Jakub, Chomiuk Krzysztof, Szczepaniak Krystian, Wawer Emil, Karpiński Jakub