" Wy jesteście moją nadzieją.."-Jan Paweł II

Aktualności

11 stycznia 2017 13:22 | Aktualności

Turniej mikołajkowy dziewcząt

 „ I Międzyklasowy Mikołajkowy Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Piłce Siatkowej Dziewcząt - 20 grudnia 2016r.

                W turnieju uczestniczyły uczennice  klas I, II oraz III. Każda klasa na zawody wydelegowała 6 -12 osobowe drużyny. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Podobnie jak i u chłopców taki i u dziewcząt, mecze grupowe rozgrywane były systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. Każdy set do 25 pkt. Zwycięzcy grup rywalizowali między sobą w meczu o zwycięstwo w całym turnieju. Drużyny z 2 miejsc w grupie o miejsce 3, a drużyny bez zwycięstwa w fazie grupowej w meczu pocieszenia o miejsce 5 w całych rozgrywkach.

Cały konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Faworytkami turnieju były uczennice klas II – ich. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się klasy pierwsze, które w roli „czarnych koni” zaskoczyły swoje starsze koleżanki. Mecze sędziowane były przez nauczycieli w-f p. Marka Fatygę oraz p. Mateusza Wręgę.

Mecz o miejsce 5 to rywalizacja między  klasą III „A”, a III „B”. Starcie dwóch najstarszych J klas to pewna wygrana klasy III „B”, która dzięki bardzo dobremu występowi Aleksandry Osek i Klaudii Kozak pokonały rówieśniczki z III „A”.

W spotkaniu o 3 miejsce stanęły naprzeciw siebie dziewczęta z klasy I „B” i II „B”. Starsze koleżanki, które przed turniejem liczyły na występ w meczu finałowym musiały stawić czoła koleżankom z I „B” w walce o najniższy stopień podium. Młodsze koleżanki chciały powtórzyć  wynik swoich rówieśniczek z I „A”- pokonać II „B” i wskoczyć na podium całego turnieju, lecz ta sztuka im się nie udała. II „B” wykorzystała większe doświadczenie w grze w siatkówkę sześcio osobową  i małymi krokami przybliżała się do końcowego triumfu. Mimo gry z kontuzją bardzo dobre zawody rozegrała Irmina Grzesiak. Do wyróżniających dziewcząt z klasy I „B” zaliczyć można Zuzię Wronowską oraz Adę Sztorc.

 Mecz finałowy to starcie jednego z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju – II „A” oraz „czarnego konia” klasy I „A”. Dziewczęta z klasy II „pod dowództwem” Weroniki Skorupskiej zachowały więcej zimnej krwi, a także podobnie jak w meczu o 3 miejsce wykorzystały swoje większe doświadczenie i zgranie między sobą sięgając po zwycięstwo w meczu i całym turnieju. Dziewczęta z klasy I mimo porażki w finale mogły z podniesioną głową z chodzić z parkietu. W jednej jak i w drugiej drużynie ciężko było wskazać lidera drużyny. Wszystkie dziewczęta wkładały cale serce w dobro drużyny.

Wyniki turnieju:

I miejsce – II „A”

II miejsce – I „A”

III miejsce – II „B”

IV miejsce – I „B”

V miejsce –III „B”

VI miejsce –III „A”

Składy poszczególnych drużyn:

I „A” : Karolina Komsta, Karolina Stachyra, Emilia Molendowska, Patrycja Kowalczyk, Iga Grzesiak, Julia Bogusz, Łucja Komsta, Joanna Cwajda.

I „B” : Zuzanna Wronowska, Adrianna Sztorc, Paulina Wawruch, Oliwia Zdunek, Amelia Rusinek, Gabriela Kozak, Karolina Kołodziej, Marta Rudkowska, Klaudia Skowronek

II „A” : Julia Stachyra, Julia Wójtowicz, Sylwia Winiarczyk, Kinga Pecio, Martyna Pwaełczak, Karolina Małyska, Wiktoria Czarnecka, Weronika Skorupska.

II „B” : Irmina Grzesiak, Julia Grzesiak, Wioleta Furtak, Aneta Barszcz, Aleksandra Buczyńska, Patrycja Wawruch, Natalia Sumorek, Roksana Zdunek, Izabela Bogusz.

III „A” : Martyna Gwizdek, Magda Mróz, Patrycja Słowik, Paulina Mańka, Julia Kruk, Jagoda Alikowska, Natalia Sokołowska.

III „B” : Aleksandra Osek, Klaudia Kozak, Karolina Zdunek, Natalia Banaszek, Weronika Czarnecka, Klaudia Flisiak, Weronika Bogusz, Magdalena Ogórek.

Tekst.p.M.Wręga

Przeczytano: 1153 razy. Wydrukuj|Do góry

Turniej mikołajkowy dziewcząt