" Wy jesteście moją nadzieją.."-Jan Paweł II

Aktualności

23 lutego 2017 19:18 | Aktualności

Turniej Piłki Siatkowej

17 lutego 2017 roku w Gimnazjum odbył się I „Międzypowiatowy Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum p. mgr Ewy Guz.

                W turnieju udział wzięły 3 Gimnazja. Oprócz Naszego Gimnazjum w turnieju wystąpiły jeszcze drużyny z Gimnazjum w Markuszowie oraz  Gimnazjum w Garbowie. W zawodach wystartowały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

                Na pierwszy bój ruszyły dziewczęta. Na siatce ustawionej na wysokości 2,24 m, w pierwszym meczu spotkały się zawodniczki z Abramowa i Garbowa. Nasze dziewczyny  po małej „zadyszcze” na początku zmagań pewnie pokonały swoje rówieśniczki. W drugim spotkaniu pomiędzy Abramowem i Markuszowem ponownie nasze dziewczyny pokazały wysoką formę i pewnie pokonały dziewczyny z Markuszowa. Dziewczęta z Naszego Gimnazjum w składzie: Grzesiak Irmina, Grzesiak Iga, Grzesiak Julka, Stachyra Julia, Wójtowicz Julia, Furtak Wioleta, Pecio Kinga, Kowalczyk Patrycja, Wronowska Zuzanna, Sztorc Adrianna, Czarnecka Wiktoria, Skorupska Weronika oraz Klaudia Kozak pewnie wygrały cały turniej i z rąk pani Dyrektor Ewy Guz odebrały pamiątkowy puchar i dyplom. Drugie miejsce zajęła drużyna z Garbowa prowadzona przez Izabelę Wcześniak, III miejsce zaś drużyna z Markuszowa prowadzona przez Mirosława Stolarza.

                Po meczach dziewcząt na boisko wkroczyli chłopcy. Po podniesieniu siatki na wysokość 2,43m w pierwszym meczu oglądać mogliśmy drużyny z Abramowa i Garbowa. Pierwszy set podopieczni Mateusza Wręgi  wygrali na przewagi, w drugim secie wygrana przyszła zdecydowanie łatwiej i chłopcy z Naszego Gimnazjum mogli się cieszyć z wygranej w meczu. Drugi mecz to spotkanie podopiecznych Michała Kuflewskiego oraz Mirosława Stolarza. Mecz był wyrównany, ale z końcowego zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z Garbowa.

Nasi chłopcy chcieli powtórzyć sukces dziewcząt i zwyciężyć w całym turnieju. Sztuka ta im się udała. Pewnie pokonali kolegów z Markuszowa i w składzie: Bartłomiej Osek, Dominik Skowronek, Marcin Matecki, Jakub Rusinek, Arkadiusz Ogórek, Arkadiusz Pacek, Jakub Grobel, Kacper Sienkiewicz, Michał Szczęsny mogli się cieszyć z zwycięstwa w całym turnieju.

                Na zakończenie turnieju z rąk Pani Dyrektor Ewy Guz każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, zwycięzcy puchary, a każdy zawodnik oraz opiekun ufundowaną przez Radę Rodziców słodką niespodziankę.

                Pani Dyrektor serdecznie podziękowała i pogratulowała wszystkim zawodnikom oraz opiekunom, a także już teraz zaprosiła na następną edycję turnieju.

Przeczytano: 970 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: