09 października 2017 07:12 | Aktualności

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

W dniu 4 października br. młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła w Abramowie uczestniczyła w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II na Jasną Górę.

Wyjechaliśmy o 5 rano, 42 osobowa grupa uczniów, pod opieką p. dyrektor, nauczycieli i ks. Janusza Widelskiego.

Tegoroczna Pielgrzymka przebiegała pod hasłem: „ Idźmy naprzód z nadzieją”,  wpisując się w wielkie dziękczynienie składane Panu Bogu za objawienia Matki Bożej. W tym roku mija 140 lat objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, 100 lat od objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 300 lat od koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Mimo niesprzyjającej, jesiennej pogody na Jasną Górę przybyli reprezentanci z ponad 300 szkół z całej Polski.

Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była Eucharystia odprawiona pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Został wypowiedziany Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz odczytany list skierowany do Ojca Świętego Franciszka z racji Jego imienin.

Pielgrzymka na Jasną Górę była dla uczniów czasem modlitwy, refleksji nad sobą, a także wzajemnego poznania się. Młodzież uświadomiła sobie jak wielką Rodzinę tworzą szkoły z całej Polski noszące imię Jana Pawła II, jak wielki to zaszczyt, ale i zobowiązanie.

Wróciliśmy około godz. 21 do Abramowa, w naszej pamięci pozostaną te niezapomniane chwile.