27 października 2017 15:17 | Aktualności

Święto Szkoły

„Idźmy naprzód z nadzieją.” – tak brzmi hasło tegorocznego Dnia Papieskiego i to hasło właśnie było motywem przewodnim odchodów 10 -lecia  nadania imienia naszemu gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w intencji uczniów, pracowników i rodziców w Kościele Parafialnym w Abramowie przez ks. Janusza Widelskiego – wikariusza i równocześnie naszego katechetę a homilię wygłosił ks. proboszcz Wojciech Szlachetka. Ciąg dalszy miał miejsce w szkole. Odśpiewany został hymn szkoły, uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod popiersiem naszego patrona- Jana Pawła II. Pani Dyrektor Ewa Guz w  przemówieniu przypomniała uczniom jak wspaniałego patrona ma nasza szkoła i że  wartości przez niego głoszone wpływają na ich młode kształtujące się umysły i serca. Pan Henryk Myka – emerytowany dyrektor naszej szkoły -zabierając głos, wspomniał, jak ważnym wydarzeniem 10 lat temu była uroczystość nadania szkole imienia i jak bardzo ówcześni uczniowie i nauczyciele pracowali aby zasłużyć na takiego patrona. Uczniowie klas II pod opieką wychowawców p. Agnieszki Jakubowskiej i p. Mateusza Wręgi przygotowali montaż słowno-muzyczny. Czym jest nadzieja? Na to pytanie usiłowali odpowiedzieć nasi uczniowie na podstawie przykładów z życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II analizując fragmenty jego homilii, przemówień, rozmów z wiernymi podczas pielgrzymek oraz poezji.  Słowo mówione ubarwiły nagrania utworów Piotra Rubika  oraz pieśni śpiewane przez chór dziewcząt z klas II.