03 listopada 2017 20:06 | Aktualności

Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania

Wojewódzki  Konkurs  Pięknego  Czytania

– etap  szkolny

VII  Festiwal  Słowa  i  Obrazu  2017  pod  hasłem  „… cudów  pełen  moc ..."  to   Wojewódzki   Konkurs   Pięknego   Czytania   dzieł   J. R. R.  Tolkiena  w  125  rocznicę  jego  urodzin. Organizatorem  konkursu  jest  XXIX  Liceum  Ogólnokształcące  w  Lublinie  i  Miejska  Biblioteka  Publiczna  w  Lublinie. Honorowy  patronat  nad  konkursem  sprawuje  Lubelski  Kurator  Oświaty, Starosta  Lubelski  i  Prezydent  Miasta  Lublin, natomiast  patronat  medialny – Radio  Lublin  i  Kurier  Lubelski. 17.10. b. r.  odbyły  się  eliminacje  szkolne  Wojewódzkiego  Konkursu  Pięknego Czytania, do  którego  przystąpiło  7  uczniów  naszej  szkoły. Komisja  w  składzie: P. Agnieszka  Lisiecka, P. Helena  Sumorek, P. Elżbieta  Kozdruń  i  P. Maria  Kowalczyk  wysłuchała  i  oceniła  prezentację  uczestników  konkursu, biorąc  pod  uwagę  następujące  kryteria: poprawność  i  płynność  czytania, interpretację  tekstu, wrażenia  artystyczne – dramaturgię, intonację, poprawność  akcentowania  wyrazowego  i  zdaniowego. Wszyscy  uczestnicy  konkursu  zaprezentowali  wysoki  poziom  interpretacji  tekstów  J. R. R. Tolkiena. Reprezentować  szkołę  na  szczeblu  wojewódzkim  będą  Paulina  Kołodziej  z  klasy  II b i  Izabela  Bogusz  z  klasy  III b.  Pozostali  uczestnicy  konkursu  zostali  wyróżnieni  przez  komisję  konkursową. Wszystkim  uczestnikom  konkursu gratulujemy, a  laureatom  życzymy  powodzenia   na  szczeblu  wojewódzkim, który  odbędzie  się  21 - 22 . 11. 2017 r.