19 stycznia 2018 06:32 | Aktualności

Mistrzowski Przełaj Naszych Kolarzy

W dniach 13-14 stycznia 2018 roku w Koziegłowach na Śląsku rozegrane zostały
81. Przełajowe Mistrzostwa Polski.
Z naszej szkoły w tej imprezie startowało troje uczniów – Wioleta Furtak i Karolina Stachyra, których trenerem jest nasz nauczyciel Mateusz Wręga oraz Kacper Maciejuk. Dziewczęta swój start na zawodach miały drugiego dnia Mistrzostw. Punktualnie o 10.00 ruszyły do boju o tytuł Mistrza Polski. Zawody rozpoczęły się idealnie. Szybko z około 100 metrową przewagą na pierwsze przeszkody wjechała Wioleta, a za nią w 5 osobowej grupce kręciła Karolina. Druga runda to dramat Wiolety i awans Karoliny na 2 miejsce. Podczas pokonywania przeszkód w rowerze Wioli odpada koło od roweru, w temperaturze ok. -10’C i nerwach udaje się jej wpiąć koło ale traci ok. 30-40 sekund i spada na 7 lokatę. Karolina za to pewnie pokonywała kolejne metry i trudności trasy. Forma sportowa dziewcząt była idealnie przygotowana na wyścig. Mimo defektu Wioleta nie poddała się i pokazała, że jest silna fizycznie i psychicznie, skutecznie goniąc czołówkę. Ostatecznie Wioleta wyścig ukończyła na 2 miejscu tracąc 15 sekund. Karolina zawzięcie goniła rywalki zajmując ostatecznie 4 miejsce – warto dodać, że była najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt z rocznika 2003.
Po wyścigu dziewcząt o 10,45 na trasę wyruszył nasz rodzynek. Nie miał łatwego zadania, ponieważ nie rywalizował w Pucharach Polski, prze co startował z odległej pozycji. Ambitna jazda i walka na trasie pozwoliła uzyskać 15 lokatę, co również należy uznać za sukces.
Przełajowe Mistrzostwa Polski dla naszych uczniów należy uznać za bardzo udane. Lecz w głowach zawodników i trenera pozostaje „sportowa złość”, że nie udało się zdobyć 1 miejsca. Sezon 2018 dopiero się rozpoczął, więc miejmy nadzieję i trzymajmy kciuki by z każdym kolejnym startem było lepiej.

GRATULUJEMY !!!