11 marca 2018 17:46 | Aktualności

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

26 lutego odbył się szkolny etap turnieju, w którym uczestniczyło 17  gimnazjalistów. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 5 uczniów: Joanna Cwajda, Izabela Bogusz, Julia Wójtowicz, Grzegorz Chomiuk, Bartosz Wałach.

Etap gminny odbył się 28 lutego w Gimnazjum im. Jana Pawła II. W turnieju zmierzyli się uczniowie z trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Abramowie, Szkoły Podstawowej w Wielkolesie i naszego Gimnazjum. Uczniowie rozwiązali test wiedzy, dotyczący zagadnień pożarnictwa. Nad przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele Urzędu Gminy Abramów: P. Michał Rola,  P. Łukasz Kuna, P. S. Grzesiak oraz pracownik Straży Pożarnej w Lubartowie P. A. Jurek. Po zakończeniu turnieju druhowie z jednostki OSP Abramów wykonali pokaz sprzętu ochrony przeciwpożarowej wykorzystywany podczas akcji. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i  słodkie upominki oraz posilili  się pysznym bigosem. W wyniku eliminacji gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym zakwalifikowała się Izabela Bogusz uczennica III klasy Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.