" Wy jesteście moją nadzieją.."-Jan Paweł II

Aktualności

25 czerwca 2018 17:46 | Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

Minął kolejny rok nauki-czas wytężonej pracy i nadeszła chwila, której niektórzy wyczekiwali już od pierwszych dni roku szkolnego.

            Zakończenie roku rozpoczęło się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych wszystkich szkół z terenu gminy i całej społeczności szkolnej. Następnie uroczystość kontynuowana była w szkole i rozpoczęła się od części oficjalnej- przekazanie sztandaru uczniom  klas II i złożenie kwiatów pod popiersiem patrona gimnazjum- świętego Jana
Pawła II.

            Pani Dyrektor Ewa Guz w swoim wystąpieniu podsumowała mijający rok szkolny 2017/2018, zwracając szczególną uwagę na wyniki egzaminu gimnazjalnego-bardzo dobre wyniki, bo przewyższające średnie powiatu i województwa. Zwracając się do uczniów i nauczycieli dokonała podsumowania osiągnięć, których było niemało. To oczywiście sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych oraz wysokie średnie.
Pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów- zarówno tych widocznych na świadectwach, jak i tych osiągniętych na egzaminie gimnazjalnym.

            Następnie uczniowie dziękowali nauczycielom za przekazaną wiedze, wpojone zasady moralne, za rozbudzanie głodu wiedzy i ciekawości świata, za trud i okazane serce. Absolwenci stwierdzili, że odchodzą dojrzalsi o trzy lata doświadczenia i gotowi są rozpocząć nowy etap  życia i kształcenia.

            Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw z biało-czerwonym paskiem i nagród za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

            Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła uczniom, aby wakacje były ciekawe, inspirujące, a przede wszystkim- bezpieczne. Prosiła, by uczniowie z rozwagą i wyobraźnią oddali się swoim pasjom.
Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach.

Przeczytano: 653 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: