05 września 2018 20:02 | Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny i katechetyczny rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych. Nabożeństwo zostało odprawione w niedzielę 03 września. W poniedziałek 04 września uczniowie klas trzecich gimnazjum zgromadzili się w szkole, a Pani Dyrektor Ewa Guz oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny2018/2019.

Wrzesień jest ważny również z innego względu.  W 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec rozpoczęła się II wojna światowa, najstraszniejsza w historii Polski i świata. Wzmianka o 79 rocznicy wybuchu wojny była ważnym momentem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. W związku z 90 rocznicą urodzin Danuty Siedzikówny - Inki - bohaterskiej sanitariuszki,  uczennica klasy III a zapoznała gimnazjalistów z jej krótkim życiorysem wskazując na fakt, że oddała ona życie za ojczyznę mając niespełna 18 lat.

Kolejnym punktem uroczystości była informacja, że nasza szkoła - jak co roku- włącza się w Akcję Narodowego Czytania. Krótki rys historyczny tej akcji i przybliżenie tematyki "Przedwiośnia" zaprezentowała uczennica klasy III a.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami. Pani Dyrektor życzyła wszystkim wielu sukcesów. Uczniom - zapału w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom - wyrozumiałości i cierpliwości.