11 września 2018 17:51 | Aktualności

Narodowe czytanie w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie

Jak co roku społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie włączyła się
w akcję Narodowego Czytania.
Podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 została przybliżona tematyka „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i odczytane fragmenty tego dzieła.
W pierwszym tygodniu września na lekcjach języka polskiego czytane były zarówno fragmenty „Przedwiośnia”, jak i urywki z polskiej literatury patriotycznej, tworzącej „Antologię Niepodległości”.
Do akcji włączyli się również wychowawcy i nauczyciele historii, którzy na swoich lekcjach wraz z uczniami klas III gimnazjum do końca listopada 2018 roku będą analizować tło historyczne lektur z „Antologii Niepodległości” oraz wspominać najważniejsze wydarzenia
i bohaterów, dzięki którym nasz kraj po 123 latach niewoli powrócił na mapę polityczną Europy.