14 października 2018 20:33 | Aktualności

XVIII Dzień Papieski

Tegoroczny XVIII Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Abramowie uczcili pamięć swojego patrona w dwójnasób. 11 października uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami byli na Jasnej Górze, uczestnicząc w XVIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Gimnazjaliści modlili się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o rozeznanie swojej drogi powołania życiowego i dziękowali wielkiemu papieżowi za jego 26-letni pontyfikat, za jego nauczanie i za umiłowanie młodzieży. Klęcząc u stóp Matki Bożej Częstochowskiej, dziękowali Jej swoje życie u progu dorosłości.

W niedzielę 14 października młodzież gimnazjalna wystąpiła w kościele parafialnym z krótkim montażem słowno-muzycznym poświęconym swojemu patronowi i zobowiązała się do tego, że pójdzie śladami Pielgrzyma Pokoju - św. Jana Pawła II.