16 października 2018 07:58 | Aktualności

Mistrzostwa Polski par i drużyn

W dniach 6 - 7 października w oddalonym ponad 700 km Golczewie odbywały się Mistrzostwa Polski par i drużyn.

Nasze Gimnazjum na tych zawodach reprezentowała dwójka uczniów - Amelia Rusinek i Kacper Maciejuk, a także dwójka absolwentów - Wioleta Furtak i Filip Maciejuk oraz nauczyciel W-F, a zarazem trener drużyny Mayday Team - Mateusz Wręga.

W sobotę bój o tytuł Mistrza Polski toczył się między parami, których na starcie w 4 kategoriach wiekowych było blisko 100.

Jako pierwsze do boju ruszyły Juniorki młodsze – w tej kategorii wiekowej na starcie mieliśmy parę Amelia Rusinek, Wioleta Furtak – Mayday Team, które startowały jako jedne z pierwszych par. Przez długi czas zajmowały pierwsze miejsce, aż do przyjazdu ostatniej pary. Dziewczyny ostatecznie zajęły 2 miejsce wywalczając tytuł wice Mistrzyń Polski w jeździe parami na czas.

Kolejny do boju na starcie stanął Kacper Maciejuk wraz z kolegą klubowym reprezentujący barwy K.S. „Pogoń” Puławy zanotował bardzo ładny występ zajmując 7 miejsce tracąc do brązowego medalu jedynie 10 sekund.

Jedną z ostatnich par na starcie, była para faworytów reprezentujących drużynę z Luksemburga – Leopard, w której barwach obecnie ściga się Filip Maciejuk. Wraz ze swoim kolegą z drużyny, na 30 kilometrowej trasie mocno walczyli czasem, jednak musieli uznać wyższość jednej pary i podobnie jak młodsze koleżanki taki i Filip sięgnął po srebrny medal Mistrzostw Polski.

W niedzielę po pięknej sobotniej pogodzie nie było już śladu. Deszcz i temperatura poniżej 10 st. C’. Tuż po godzinie 9.00 na starcie ustawiła się drużyna Mayday Team, w składzie Amelia Rusinek, Wioleta Furtak, Ewa Brożyna oraz Kinga Marek. Podopieczne Mateusza Wręgi i Wojciecha Wręgi po swoim przejeździe notowały pierwszy czas. Jednak tego dnia dziewczyny były bezkonkurencyjne i pewnie wygrały, sięgając po złote medale i koszulki Mistrza Polski w jeździe drużynowej na czas. Podium uzupełniły zawodniczki z Kalisza oraz Grudziądza.

Jest to ogromny sukces dla naszej Szkoły, dla klubu Mayday Team, a także dla całego Województwa – gdyż jest to pierwszy złoty medal w jeździe drużynowej na czas wśród kobiet !!!