31 stycznia 2019 20:44 | Aktualności

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym

W dniach 11-13 styczna 2019 roku na drugim końcu Polski w Strzelcach Krajeńskich odbywały się 82 Przełajowe Mistrzostwa Polski.

Naszą szkołę reprezentowali Kacper Maciejuk - K.S. Pogoń Puławy, Karolina Stachyra oraz Mateusz Wręga - Mayday Team. Mistrzostwa Polski to docelowe zawody do których Nasi uczniowie ciężko się przygotowywali, często trenując po ciemku, w bardzo trudnych i nie sprzyjających warunkach. W okresie przygotowań jaki tuż przed Mistrzostwami, zarówno Karolina i Kacper zwyciężali w Pucharach Polski. W dniu 13 stycznia punktualnie o 10.00 na trasę ruszyły Juniorki młodsze. Faworytką zmagań była Malwina Mul z Podkarpacia, która miała największą ilość wygranych wyścigów. Nasza uczennica również była faworytką do medalu. Karolina od samego startu jechała bardzo pewnie i rozważnie unikając błędów. Mimo zmiany roweru pewnie z dużą przewagą nad 3 zawodniczką wjechała na metę mocno ciesząc się z sukcesu.

Zaraz po zakończeniu wyścigu juniorek na trasę ruszyli Juniorzy młodsi. Była to najliczniejsza grupa na starcie i właśnie z tej racji tuż po starcie doszło do bardzo dużej kraksy, w wyniku której kilku zawodników bardzo mocno ucierpiało lecz nikt z "Naszych". Chłopcy podobnie jak dziewczęta do przejechania mieli 4 bardzo ciężkie rundy, na których był asfalt, trawa, błoto po kolana, podbiegi i zbiegi, sekcja piasku oraz sekcja przeszkód przez które zawodnicy musieli przeskakiwać. Po pierwszej rundzie gdy wyścig już się ułożył i peleton się rozciągnął, po bardzo dobrym starcie i awansie na miejsce 4 z zawodów musiał wycofać się Kacper Maciejuk. Powodem był defekt roweru, który uniemożliwił mu dalszą jazdę. Kacper był bardzo dobrze dysponowany tego dnia. Medal był w zasięgu ręki, a kto wie być może tytuł i koszulka Mistrza Polski. W wyścigu bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Mateusz Wręgi, który mimo problemów z rowerem i kilku wywrotek zdołał dowieść 2 miejsce i podobnie jak Karolina Stachyra wywalczyć medal Mistrzostw Polski.