11 lutego 2019 08:07 | Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej - GRATULACJE!!!

5 lutego w Kocku odbyły się zawody finałowe o Mistrzostwo Powiatu Lubartowskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W zawodach rywalizowały 4 najlepsze szkoły z terenu powiatu, wyłonione w zawodach półfinałowych, a byli to:

- Szkoła Podstawowa z Kocka – Gospodarz zawodów,

- Szkoła Podstawowa z Ostrowa Lubelskiego,

- Gimnazjum Sportowe z Lubartowa,

- Gimnazjum z Abramowa.

Zawody rozgrywane były metodą każdy z każdym. Nasze dziewczęta swój pierwszy mecz rozgrywały z gospodyniami zawodów, faworyzowaną drużyną z Kocka. Za gospodarzami byli wszyscy – boisko, kibice, inne drużyny. dziewczęta mecz rozpoczęły lekko nerwowo i w pewnym momencie było 11-2 dla Kocka. To była tylko lekka zadyszka gdyż szybko straty zostały odrobione a set został wygrany 25-19. Kolejny set był do połowy wyrównany lecz w końcówce dziewczyny znów lekko się pogubiły i przegrywaliśmy 19-24. Wykorzystaliśmy czas dla naszej drużyny a w polu zagrywki zameldowała się Iga Grzesiak, która fenomenalną zagrywką doprowadziła do remisu i ostatecznie do wygrania seta 26-24 i całego meczu 2-0.

Kolejny mecz rozgrywaliśmy z Gimnazjum Sportowym z Lubartowa.  Znów podobna sytuacja jak w meczu z Kockiem. Rywalki szybko zdobyły kilka punktów przewagi i znacząco nam odskoczyły ( w tym przypadku dziewczyny jeszcze przeżywały spotkanie z Kockiem J , ale szybko się pozbierały i wygrały pierwszego seta 25-18, a w drugim secie nie dały nawet najmniejszych szans zawodniczkom z Lubartowa i wygrały 25-7.

W ostatnim meczu turnieju mierzyliśmy się z Ostrowem Lubelskim. Na ten mecz skierowane były oczy i gardła J całej hali. Mecz był spotkaniem decydującym o kolejności na podium. W sytuacji przegranej naszego zespołu z Opolem, 3 drużyny miały by po 2 zwycięstwa i 1 przegraną i w tej sytuacji trzeba by liczyć małe punkty zdobyte w poszczególnych setach. Taka sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku kiedy to nasza drużyna zajęła 2 miejsce.  Tak więc mecz rozpoczął się dla nas nie tak jak tego chcieliśmy. Pierwszy set przegraliśmy, tak trochę na własne życzenie. Lecz dziewczęta nawet na chwilę nie straciły głowy. Po krótkiej rozmowie między setami, w drużynie pojawił się spokój, pewność siebie, błysk w oczach zawodniczek i mimo ogromnego wrzasku, buczeniu, wygwizdywaniu naszej drużyny przez kibiców i inne drużyny, dziewczęta realizowały swoje założenia i punkt za punktem set zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 25-18. I mimo tego, iż już wiedzieliśmy, że wygraliśmy cały turniej to w 3 secie odnieśliśmy pewne zwycięstwo 15-6 i wygrywając z Ostrowem   2-1 z kompletem zwycięstw zajęliśmy 1 miejsce w całym turnieju, zarazem wywalczyliśmy awans na Mistrzostwa Rejonu, które pierwotnie miały być rozgrywane w Puławach, lecz po zmianie odbędą się w zaprzyjaźnionej szkole w Kurowie w dniu 27 luty.

Na które to już WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Na ten sukces dziewczęta pracowały ponad 2 lata. Wiele miesięcy ciężkiej pracy na lekcjach W- F, zajęciach SKS oraz dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, umożliwiły ten sukces. Dziewczyny były świetnie przygotowane, zmotywowane i pewne siebie.  Stworzyliśmy jeden wielki TEAM, w którym każdy, i w każdym momencie przygotowań, sparingów i zawodów finałowych mógł liczyć na wsparcie. Jako wychowawca i trener chciałbym wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu podziękować. Mam tu również na myśli nasze absolwentki, które w biegłym roku ukończyły Gimnazjum.

W zawodach uczestniczyły: Adrianna Sztorc (Kapitan), Iga Grzesiak, Zuzanna Wronowska, Karolina Stachyra, Patrycja Kowalczyk, Aleksandra Pecio, Emilia Molendowska, Karolina Komsta, Joanna Cwajda, Justyna Furtak oraz Oliwia Zdunek.

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce Gimnazjum z Abramowa,

II miejsce Szkoła Podstawowa z Kocka,

III miejsce Szkoła Podstawowa z Ostrowa Lubelskiego,

IV miejsce Gimnazjum Sportowe z Lubartowa.

Ze sportowym pozdrowieniem

Mateusz Wręga