30 maja 2019 08:31 | Aktualności

Laureaci i Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego " Wędrujemy po mapie świata"

Laureaci i Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

" Wędrujemy po mapie świata"

W dniu 17 maja 2019 r. w auli XXI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla gimnazjalistów i uczniów najstarszych klas szkół podstawowych  „Wędrujemy po mapie świata”. Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, była objęta honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk. Od czterech lat konkurs obejmuje również swoim honorowym patronatem Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk.

Głównym celem przedsięwzięcia jest pogłębianie wiedzy geograficznej, dotyczącej treści nauczania z zakresu: Mapa – umiejętności czytania, interpretacji i posługiwania się mapą.

Cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i ich nauczycieli geografii. Co roku do zawodów przystępuje od ok. 300 do ok. 500 uczniów z całego województwa

W konkursie „Wędrujemy po mapie świata” maksymalnie można było osiągnąć wynik 70 pkt.

Tytuł laureata zdobyło 11 uczniów ( wszyscy, którzy uzyskali minimum 90 % punktów możliwych do zdobycia).

Tytuł finalisty uzyskało 55 uczniów (wszyscy, którzy zdobyli więcej niż 75% a mniej niż 90% punktów możliwych do zdobycia).

Wyniki uczniów naszej szkoły przedstawiają się następująco :

Łucja Józefina Komsta- II miejsce w całym konkursie oraz tytuł Laureata zdobyła (65 pkt.)

Gabriela Kozak  - tytuł Finalisty zdobyła (54 pkt.)

Olga Siudaj - zdobyła (49 pkt.)

Kacper Nalewajek - zdobył (38 pkt.)

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział we współzawodnictwie oraz gratulujemy wysokich wyników.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla P. Ewy Guz nauczycielki geografii za zainteresowanie uczniów tematyką konkursu.