07 czerwca 2019 16:15 | Aktualności

Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych

W dniach 30 i 31 maja 2019 roku w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z LSCD w Lublinie.

Gospodarzem uroczystości była Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty. Galę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, a wśród nich Pan prof. Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski oraz Pan Robert Gmitruczuk Wicewojewoda Lubelski. W imieniu rektora KUL ks. dr hab. Janusz Lekan. Wśród gości obecni byli także: Pan Lech Sprawka poseł na Sejm RP, Pan Radosław Brzóska pełnomocnik Wojewody ds. rozwoju edukacji w woj. lubelskim, ks. dr Krzysztof Gałan dyrektor Wydziału ds. WK Kurii Metropolitalnej w Lublinie, Pani Anna Tarnowska–Waszak dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL, Pani Ewa Dumkiewicz- Sprawka Dyrektor WOiW UM Lublin, Pan Andrzej Zieliński dyrektor LSCDN w Lublinie, Pan Piotr Polakowski Marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz Pan Michał Bogusław członek Rady Dzieci i Młodzieży RP przy MEN.

Ogółem do wszystkich konkursów przedmiotowych przystąpiło w bieżącym roku szkolnym 33 890 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego, z czego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 1 613 osób. Spośród nich tytuły laureatów zdobyło 573 uczniów.

Tytuł laureata z naszej szkoły zdobyły:

Łucja Komsta - Laureatka konkursu przedmiotowego z geografii

Gabriela Kozak - Laureatka konkursu przedmiotowego z geografii

Łucja Komsta - Laureatka konkursu przedmiotowego z historii

Uczennicom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla rodziców, którzy wspierali swoje dzieci w rozwijaniu pasji.

Za rozbudzenie zainteresowań przedmiotowych dziękujemy P. Ewie Guz, nauczycielce geografii i P. Monice Kozak - Kołodziej, nauczycielce historii oraz życzymy kolejnych sukcesów.