APARAT DO WPROWADZANIA

-4. APARAT DO WPROWADZANIA. DO ANESTEZJI TYPU BRYCE-SMITHA . Knot nasyca się określoną ilością halotanu, po czym aparat służy do ułatwienia indukcji eterem z parownika typu Oksford. Dostarcza początkowo do 5% halotanu, a po 5-6 minutach stężenie spada do zera.

-5. PAROWNIK PENLON TYPU PRZECIĄGANIA POWIETRZA . Skonstruowany do halotanu (do 6%), chociaż umożliwia stosowanie i innych środków. Skonstruowano specjalną odmianę do metoksyfluranu (do 2%). Współczynnik przeliczenia przy używaniu eteru z parownika do metoksyfluranu wynosi X 10.

-6. UNIWERSALNY PAROWNIK TYPU BLEASE (Gardner Fraser Sweetman). Termore- gulowany, z zamiennymi regulatorami do eteru, halotanu, mieszaniny azeotropowej, trójchloroetylenu i metoksyfluranu. Pojemność 180 ml.

About The Author

admin

Leave a Reply