LECZENIE ZABURZEŃ NIEDOKRWIENNYCH

Leczenie zaburzeń niedokrwiennych mózgu obejmuje 3 główne kierunki: leczenie choroby podstawowej, poprawienie przepływu krwi i leczenie neuroprotekcyjne. Podstawową zasadą tej terapii powinno być jej podjęcie przed upływem 3 h od początku pojawienia się objawów niedokrwienia.

LECZENIE CHOROBY PODSTAWOWEJ Najczęstszą przyczyną zaburzeń krążenia mózgowego jest miażdżyca. Do chwili obecnej nie ma skutecznej terapii tej choroby. Postępowanie lecznicze nakierowane jest więc na zwalczanie czynników ryzyka: hiperlipidemii, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, otyłości oraz palenia papierosów.

W celu zlikwidowania hiperlipidemii zaleca się dietę o małej zawartości tłuszczów zwierzęcych oraz leki zmniejszające stężenie cholesterolu we krwi, zwłaszcza zawartego we frakcji lipoprotein o małej gęstości (LDL-cholesterolu) oraz stężenia triglicerydów.

About The Author

admin

Leave a Reply